OyunTeknoloji

En Çok Para Kazanan 20 Mobil Oyun

Ekli dosyayı görüntüle 1296

Son zamanlarda mobil oyunlar popülerliğini haylice attırdı. Oyunlardaki rekabet ve hırs oyun içi satın alımlarıda etkiliyor. Oyuncular daha fazla özellik, kazanım, başarı alabilmek için oyunlara bir miktar paralar yatırıyor. Sadece satın alımlar değil oyun için reklam gösterimleride geliştiricilerin cebine giren parayı attırıyor.

Google Play Türkiye’den aldığımız verilere göre işte en çok para kazanan 20 mobil oyun!

En Çok Hasılat Yapan 20 Mobil Oyun

1) PUBG Mobile

Ekli dosyayı görüntüle 1297

Listemizin en zirvesinde PUBG Mobile mevcut. Tencent Games tarafından geliştirilen PUBG Mobile oyunu bilgisayar versiyonu kadar ilgi çekmekte. Battle Royale oyunu olup, Unreal 4 oyun motoru ile geliştirildi. Savaş heyecanını yaşayabileceğiniz güzel bir oyun. Erangel, Miramar, Vikendi ve Sanhok haritalarıyla oyun zevkini yaşayacaksınız. Google Play tarafından "Yılın Oyunu" gibi bir çok ödül kazanmıştır.

Pubg Mobile’yi androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2) 101 Yüzbir Okey Plus

Ekli dosyayı görüntüle 1298

Zynga tarafından geliştirilen, zamanında Facebook’ta yüksek oyuncu kitlesine sahip oyunun mobil versiyonu. Okeye dördüncüyü kolayca bulabileceğiniz, kendi odalarınızı oluşturabileceğiniz okey oyunu.

101 Yüzbir Okey Plus’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3) Game of Sultans – Taht-ı Saltanat

Ekli dosyayı görüntüle 1299

Mechanist İnternet Teknolojileri tarafından geliştirilen bu oyunda Osmanlı Sultanı oluyorsunuz. Devlet yönetimi, harem, şehzadeler, er meydanı mücadeleri ve daha fazlası bizleri bekliyor. RPG ve simülasyonun buluştuğu bir oyun.

Game of Sultans – Taht-ı Saltanat androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz

4) Game of Thrones: Conquest

Ekli dosyayı görüntüle 1300

Warner Bros. tarafından geliştirilen Game of Thrones adlı ünlü yabancı dizinin strateji oyunu. Taht savaşlarında ya kazanırsınız ya kaybedersiniz. Bölgenize hükmedin, ordunuzu büyütün ve güçlü teçhizatlar üretin. Demir taht için savaşıp yedi krallığa hükmedin!

Game of Thrones: Conquest’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

5) Lords Mobile

Ekli dosyayı görüntüle 1301

IGG tarafından geliştirilen bir strateji oyunudur. Google Play’de "Editörün Seçimi" ismini bulunduruyor. İmparator olup hükmedin, kahramanlarınızı ve becerilerinizi geliştirin, stratejinizde uzmanlaşın. Gerçek bir strateji oyunu, 250 milyon gerçek oyuncu ile savaşın.

Lords Mobile’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6) Brawl Stars

Ekli dosyayı görüntüle 1302

Clash of Clans ve Clash Royale büyük yapımların yapımcısı olan Supercell’in yaptığı efsane oyun. Çeşitli oyun modlarına sahip bu oyunda güçlü süper özelliklere sahip savaşcılarınızı kasalardan kart toplayarak açıp hatta geliştirebilirsiniz. Elmas kapmaca, hesaplaşma, soygun, savaş topu, ödül avı ve bir çok boss özel etkinlik modları. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz çok eğlenceli oyun.

Brawl Stars’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7) Fun 101 Okey

Ekli dosyayı görüntüle 1303

Fast Game’in yapmış olduğu dünyada 5 milyondan fazla oyuncusu bulunan 101 okey oyunu. Her gün tonlarca çip ödülleri ve gerçek ödüllü tek okey oyunu.

Fun 101 Okey’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

8) Zynga Poker – Texas Holdem

Ekli dosyayı görüntüle 1304

Listemizde tekrardan bir Zynga yapımı oyun. Gerçekçi world poker tour deneyimi, bahisler ve ödemeler, turnuvalar, vip programı, ücretsiz fişler, adil oyun, ligler, sosyal poker deneyimi ve daha fazlası bu poker oyununda!

Zynga Poker – Texas Holdem’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

9) Mobile Legends: Bang Bang

Ekli dosyayı görüntüle 1305

Moonton’un yapmış olduğu League of Legends benzeri oyun. Gerçek rakiplere karşı 5 vs 5 eğlenceli moba oyun deneyime sahip bir oyun. Klasik MOBA haritaları, takım çalışması ve strateji, asil savaşlar, basit kontroller, 10 saniyede eşleşme özelliklerini bu oyunda deneyimleyebilirsiniz.

Mobile Legend: Bang Bang’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

10) Empires & Puzzles: RPG Quest

Ekli dosyayı görüntüle 1307

Small Giant Games tarafından geliştirilen puzzle ve pvp karışımı bir oyun. Savaş, toplanma, baskın, yükseltme, şaşırtıcı grafikler, takım yükseltmesi ve kahramanlar! Basit bir puzzle oyunundan daha fazlası!

Empires & Puzzles: RPG Quest’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

11) Muhteşem Osmanlı-Kahramanlar asla ölmez!

Ekli dosyayı görüntüle 1308

ONEMT tarafından geliştirilen strateji oyunu. Osmanlı İmparatorluğu’na dayanan ilk mobil MMORTS oyunu. Kahraman sistemi, kolay ordu düzenlemeleri, silah ve teçhizatı geliştirme; süvariler, piyadeler, okçular, kuşatma silahları ve kalkan birlikleriyle geniş asker dizilimleri. Ordunuzla düşmanınızı mağlup edin ve şehirleri fethedin.

Muhteşem Osmanlı-Kahramanlar asla ölmez’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

12) Okey Plus

Ekli dosyayı görüntüle 1309

Listemizdeki 3. Zynga yapımı oyun, Okey Plus! 2, 3 ve 4 kişilik masalarda oynanabilen, okeyde dördüncüyü aramanıza gerek kalmadan istediğiniz zaman okey keyfini telefonunuzda yaşayabileceğiniz oyun. Her gün binlerce çip hediyeside var.

Okey Plus’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

13) MARVEL Şampiyonlar Turnuvası

Ekli dosyayı görüntüle 1310

Kabam Games tarafından geliştirilen ünlü marvel kahramanlarıyla oynayabileceğiniz aksiyon oyunu. Büyük kozmik savaşlarda kahramanlar ve kötülerle karşılıklı aksiyonlu dövüş heyecanı. Büyük turnuvalar, arkadaşlarınızla birlikte savaş onlarla güçlü bir ittifak kurma, kendi şampiyonlarınızla kendi takımınızı oluşturma, süper kahramanları ve kötüleri toplayıp biriktirme ve daha fazlası. Maceraya katılın ve savaşın!,

Marvel Şampiyonlar Turnuvası’nı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

14) Clash of Clans

Ekli dosyayı görüntüle 1311

Listemizdeki 2. Supercell oyunu dünya çapında milyonların oynadığı efsane strateji oyunu. Kendi köyünüzü kurup, ordularınızı birliklerinizi güçlendirin ve savaşın. Oyun içerisinde bir çok ordu karakteri, yapılar/binalar, değişik sistemler bulunuyor. Klan savaşları ve oyunları ile eğlenceyi biraz daha üste taşıyın. Büyü ve birlik kombinasyonunuz ile başka köylerden ganimet toplayın. Birliklerinizi eğitin ve seviyelerini yükseltin. Çeşitli tuzaklar ve daha fazlası bu oyunda.

Clash of Clans’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

15) Garena Free Fire

Ekli dosyayı görüntüle 1312

Garena tarafından geliştirilen mobil platformlarda en iyi hayatta kalma savaş oyunlarından biri. Battle Royale türünde oyunda 50 kişiyi bir adaya atar. Oyuncular paraşütlerle istedikleri yerlere atlar ve haritadaki eşyaları teçhizatları toplar ve savaşır. Gerçekçi ve akışkan grafiklere sahip olmasıyla savaş heyecanını bir üst seviyeye taşıyın.

Garena Free Fire’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

16) Çanak Okey Plus

Ekli dosyayı görüntüle 1313

Zynga’nın listemizdeki 4. oyunu Çanak Okey Plus. Milyonlarca oyuncu ile anlık okey oynama, kendine ait masa açma, Facebook arkadaşlarınız ile oynama onların masasına katılma, oyun içerisinde müzik keyfinden geri kalmıyorsunuz oyun içerisinde müziklerinizi seçin ve oynayın.

Çanak Okey Plus’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

17) King of Avalon: Dragon Warfare

Ekli dosyayı görüntüle 1314

Century Game tarafından yapılan 50 milyondan daha fazla indirmeye sahip 150 ülkeden oyuncuyla birlikte oynayabileceğiniz efsanevi strateji oyunu. Binalarınızı geliştirin ve birliklerinizi eğitin, ittifak kurup diğer oyunculara saldırabilirsiniz. Ejderhalarınızı eğitebilirsiniz. Oyun içi çeviri özelliğiyle farklı dillere sahip oyuncularla anlık sohbet edebilirsiniz. İmparatorluğunuzu inşa edin ve maceraya hazır olun.

King of Avalon: Dragon Warfare’ı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

18) Mafia City

Ekli dosyayı görüntüle 1315

YottaGames tarafından hazırlanıp geliştirilen mafya strateji oyunu. Kaliteli oyun motoru, 3D HD görüntü kalitesi, sanal gerçeklik. Oyun içinde canlı strateji toplantısı, arkadaşlarınızla düşmanızı sıkıştırın, klanlarınızı kurun, modifiyeli araçlar, atıcılar, makineli silahlar, topçular, motorlar, villa savaşları ve daha fazlası. Mafya hayatına katılın!

Mafia City’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

19) Rise of Kingdoms: Lost Crusade

Ekli dosyayı görüntüle 1316

Lilith Games tarafından yapılmış, strateji medeniyet oyunu. Oyun içi anlık savaşlar, bir çok oyuncu ve npclerin yer aldığı büyük dünya haritası, 11 adet tarihi medeniyet, gizemli topraklar, kayıp tapınaklar, barbar kaleleri, mağaralar, kabile köyleri ve daha fazlası.

Rise of Kingdoms: Lost Crusade’i androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

20) Candy Crush Saga

Ekli dosyayı görüntüle 1317

King tarafından hazırlanan ve geliştirilen klasik eşleştirme bulmaca oyunu. Yüzlerce level/bölüm, hedef puan, süreli seviyeler, sıralı mod, günlük çarklar, şeker paketleri, hem internetli hem internetsiz oynama ve bunun gibi bir çok özellik. Sıradan bir eşleştirme bulmaca oyununa göre içerisinde çok özellik bulunduruyor.

Candy Crush Saga’yı androidde buraya, iosta buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Pubg mobile son yıllarda piyasayı alt üst eden oyun oldu sanırım. Uzun sürede orada kalacak gibi. Liste de geçenlerin bazıları çok eskiden günümüze gelenler hepsi bir yer edinmiş. Geliştiricilerin kaç tanesi bize ait ?
M