GüncelHaberlerİnternet

EA Artık Çöküş Dönemine Girdi!

Bilindiği gibi EA bugüne birçok kaliteli oyunun çıkış merkezi oldu. Çocukluğundan beri bu markanın oyunlarını oynayan insanlar var. Ancak rakiplerin atağa geçmesi ve oyun anlayışının değişmesi gibi nedenlerle firma kayıp vermeye başladı.

EA şirketinin çöküş nedenleri birçok kişi için merak konusu haline geldi. Bilgisayardan Playstation’a varana kadar oyun sahalarının hepsinde yer alan marka maddi anlamda ciddi kayıplara uğradı. Sürekli olarak çıkan yeni oyunlar kadar bu oyunları piyasaya süren şirketler oldukça etkili olmaya başladı. Devamlı olarak kullanılan ve gelişim sağlanması beklenen firma artık sanıldığından daha da geri planda kaldı. Yapılan çalışmalar sonuçsuz kalınca yapılan konferansta neden böyle durumların oluştuğu açıklandı.

EA Firması Neden Gerile Döneminden Çıkamıyor?

EA oyun firmasının gerilemesinin sebepleri açıklandı. Artık eskisi kadar gündemde olmayan ve ürettiği oyunların yetersiz kalması oldukça can sıkıcı bir duruma dönüştü. Hiçbir maddi alanda başarı sağlanamıyor olması kullanıcıların yeni oyun beklentilerini de suya düşürdü. Açıklanan resmi bilgilere göre durum böyle şekillenmektedir;

  • Anthem satışları tamamen tersi gitti ve maddi gelir beklentilerin çok aşağısında kaldı.
  • Oyuncular oyunları oynamaya başladığı andan beri sadece 150 milyon saatlik bir gelişme yaşandı.
  • Tüm ekibin oyunların geliştirmeye odaklansa da istenilen başarı elde edilemiyor.
  • EA piyasanın çok geride kalmasını nedeni olarak Çin üzerinde etkisiz kalışını belli etti.
  • Uzun süreli performanslar harcansa da sorunun ne olduğu tam olarak anlaşılamadı.
  • Belli süre ücretsiz olarak hizmet verilmesi kararı alındı.

EA Firmasının 2019 Yıllık Geliri Ne Kadar Olarak Açıklandı?

EA firmasının 2019 geliri tam olarak 4.95 milyar dolar olarak biliniyor. Sisteme henüz yeni giriş yapmış sayılacak kadar yeni olan markalar çoktan bu rakamı geçtiler. 2020 yılına gelindiğinde bu gerilemenin son bulması umut ediliyor.

Çünkü önümüzdeki seneye kadar ücretsiz oyunlar verilecek. Oyuncular bunları oynayarak daha sonra çıkacak ücretli oyunlara geçiş yapmak isteyecektir. Ancak yine oyun konusunda beklentilerin gerisinde kalması tamamen probleme dönüşecektir. Aynı zamanda yapılan parasız desteklerde daha fazla maddi kayıplar olarak kayda geçecektir. EA şirketinin çöküş nedenleri oldukça sabit ve hızla iyileştirilmesi beklenmektedir.

 

 

C
  • C
    Celil
  • 25 Mayıs 2019
Oyun içerisinde her şeye para isterlerse olacağı bu :D
C