HaberlerİnternetTeknoloji

Dünyanın En Pahalı Laptop Modelleri

Bu yazımızda sizlere, en ucuzdan en yükseğe doğru dünyanın en pahalı laptop modelleri hakkında bilgi verdik. Oldukça farklı özelliklere sahip ve kullanımıyla mest eden bu cihazlar, doğal olarak pahalı olmalarıyla da dikkat çekiyorlar.

Dünyanın En Pahalı Laptop Modelleri

Lenovo Thinkpad W540

Ortalama olarak 2500 dolara satılan cihaz, 377x248x27.9 mm boyutta olup fazlaca yüksek bir performansa sahiptir. Klasik sahip olduğumuz birçok laptop modeline göre şaşırtıcı performansa sahip cihaz, 6 saati buluna şarj süresiyle de sizi kendisine hayran bırakacak.

250 GB dahili hafızası ve 32 GB’ye yükseltebileceğiniz cihazın RAM alanıysa, 8 GB.

Acer Ferrari 1100

3000 dolarlık fiyatıyla listemizde yer alan Acer Ferrari 1100, 2.3 GHz AMD işlemciye sahip olan cihazın ekran çözünürlüğüyse, 1280×800’dür. 250 GB sabit diske sahip cihaz, oyun oynamak isteyenler için ideal laptoplar arasında yer alıyor.

Alienware 18

512 GB sabit sürücüye sahip olan Alienware 18, ortalama olarak 3600 dolardan satılmaktadır. Fiyatının listemizin devamındakilere göre uygun olmasına karşın, dünyanın en iyi bilgisayarları arasında gösterilmektedir.

Voodoo Envy 171

6500 dolardan satılan cihazın üretimi durmuş olsa da, dünyanın en lüks laptop modelleri arasındaki yerini koruyor. 1929 x 1200 ekran çözünürlüğü bulunan laptop, 512 MB grafik belleğe sahiptir.

Ego For Bentley

Türkiye’de rahatlıkla orta düzeyin üzerinde bir araba alabileceğiniz fiyatıyla dikkat çeken cihaz, tam 20 bin dolara satılmaktadır. 1280×800 ekran çözünürlüğü, 160 GB sabit disk ve 2 GB RAM gibi özelliklere sahip olan bilgisayarın pahalı olmasının en önemli nedenlerinden birisi, 250 adet üretilmiş olması ve üzerinde elmasların yer alması el işçiliği bir deriyle kaplı olmasıdır.

Macbook Pro Gold

24 ayar altınla donatılmış Macbook Pro, doğal olarak dünyanın en pahalı laptop modelleri arasındadır. Altın kaplamasının yanı sıra Apple logosunun elmaslarla kaplı olması, bilgisayarı daha değerli kılıyor.

Tulip E-Go Diamond

350 bin dolara yani bir servete eş değer olan bilgisayar, klasik laptop modellerine göre dairesel bir şekilde tasarlanmıştır. Laptoptan ziyade bir kadın çantasını andıran cihaz, yakutlarla süslenmiştir.

Bilgisayar kapağını kapattıktan sonra neredeyse bir el çantasına dönüşen cihaz, bayanların ilgisini çekmektedir.

Luvaglio (1 Milyon Dolar)

Dünyanın en pahalı laptop modelleri arasında, en pahalı modele geldik. Cihaz tam tamına, 1 milyon dolarlık bir fiyatla satılmaktadır.

El işçiliği deri, elmas ve beyaz altınla adeta yoğrulmuş bilgisayarın genel özellikleriyse, piyasadaki dizüstü bilgisayar modellerinin daha üzerinde bulunuyor.