GüncelHaberlerTeknoloji

Dünyanın En Pahalı Erkek Saat Modelleri

Günümüzde cep telefonlarının yaygın olarak kullanılması nedeniyle saat kullanımında düşüş görülse de, birçok insan için saatler zamanı öğrenmenin yanı sıra aksesuar olarak kullanılmaya başlandı. Dünyanın en pahalı Erkek saat modelleri başlıklı bu yazımızda, saat meraklılarının ilgisini çekebilecek bilgiler verdik.

Dünyanın En Pahalı Erkek Saat Modelleri

Caliber 89

Toplamda 5 tane üretilen saat, 18 kt altından yapılmış bir cep saatidir. Patek Philipp’in 150. Yıldönümü için özel üretilen saatlerin, 9 yılda yapıldığı bilinmektedir. Zil sesi, takvim ve kronometre gibi özelliklerin yanı sıra, 33 ayrı fonksiyonu bulunmaktadır. Ayrıca saat klasik cep saatlerine göre tek yüzlü değil, ikiyüzlüdür. Özel üretim bu saatin fiyatıysa, 5 milyon dolardır.

Referans 1507

Toplamda 23 adet pırlanta kullanılarak yapılmış saat, ay ışığı göstergelidir. Yine 18 kt altından yapılmış olan saatin fiyatı, 5.63 milyon dolardır.

Platin World Time

Dünyanın en pahalı erkek saat modelleri arasında yer alan Platin World Time, değerli madenlerle süslenmiş saatlerden birisi olup, 2002 yılında 4 milyon dolara satılmıştır. Toplamda 24 adet üretilmesi de, saati değerli kılan ayrı bir özelliktir.

Bovet Recital 20 Asterium

350 bin dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı erkek saat modelleri arasında yer alan Asterium, 60 adet gibi sınırlı bir sayıda üretilmesi ve pahalı madenlerden oluşmasıyla daha değerli hale geliyor. 17DM02-SKU kalibreli saat, tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Sınırlı sayılı üretime sahip saatlerden sonra, üretimi devam eden saat modelleri listemizi aşağıdan bulabilirsiniz.

Montblanc Modelleri

Montblanc saat modelleri, 5 bin ile 190 bin dolar arasında değişmektedir. Bir koleksiyon şeklinde üretilen saatler dünyanın sayılı zenginleri arasında ilgi görmüş, satış rekorları kırmıştır.

HYT Skull Pocket Watch

Cep saati modelleri arasındaki bu muhteşem tasarım, tüm detaylarıyla ilgi çekici bir yapıda tasarlanmıştır. Güç depolama ünitesi ve LED aydınlatma teknolojisi bulunan saat, 59 mm DLC titanyum kaplı bir kasaya sahip olup, fiyatı 115 bin dolardır.

Urwerk UR-T8

100 bin dolardan satılan saat, 20 yıl öncesindeki bir saatin anısına üretilmeye başlanmıştır. Titanyum kasa ve kapak özelliği 60.23 mm olan saatin tasarımı, bugüne kadar Belki de gördüğünüz en ilginç tasarımlar arasındadır.

Louis Moinet Sideralis

Çift tourbillonlu özelliğe sahip saatin fiyatı, 255 bin dolardır. 47 mm gri altınla imal edilen kasasıyla dikkat çeken saat, mikro boyama ile daha ilgi çekici hale gelmiştir.