HaberlerOyunTeknoloji

Çin Oyun Konusunda Amerika’yı Geçmek Üzere!

Çin nüfus olarak Dünya’nın en kalabalık ülkesi olarak biliniyor. Bu kadar çok insan olması kategori düzenlemelerinde çok büyük avantaj sağlıyor. Oyuncu sayısı olarak da en fazla kitleye yine Çin sahip oldu.

Çin’de bilgisayar oyunu oynayanların artması son derece önemli bir konu. Sürekli olarak yeni ürünler ve bilgisayar oyunlarıyla artık çok daha yoğun bir dönem yaşıyor. Geliştirilmek üzere bekleyen binlerce alan varken Çin oyun alanını da es geçmedi. Yapılan anketleri göre en çok bilgisayar oynayan ülke Çin oldu. Böylelikle oyun üreticileri artık daha çok Asya kıtasına yoğunlaşmış durumda. Amerika uzun zamandır oyun hakkında gelişimini sürdürse de daha geri kaldı. Aralıksız sayılabilecek hızda yeni ürünler gelişim sağlayabilecek kalitede hizmete sunulmakta. Çin’deki oyun talebi göz önüne alındığında ortaya böyle bir izlenim çıkmaktadır.

Çin’deki Bilgisayar Oyunu Çılgınlığı Nereler Varacak?

Çin’de bilgisayar oyunu kültürü inanılmaz bir hız kazandı. Milyonları aşan rakamlar ve bir o kadar oyunla birçok Çin’li kendini konuya kaptırmış durumda. Hal böyle olunca bilgisayar oyunu üretmek isteyenler için özellikle seçilmesi gereken tercihlerde bu tarz ülkeler daha ön olanda tutulmaktadır.

2001 yılında start alan oyun çılgınlığı artık hat safhalara ulaştı. 100 milyon doları geçmiş olan ppazar payıyla artık bu konuda dünyanın bir numarası sayılmaktadır. Çok eski oyunlar ve oynama stillerinden en yeni oyunlara varana kadar kesintisiz oyun oynanmaktadır.

Çin’deki Bilgisayar Oyunlarına Olan İlgi İstatistiklere Nasıl Yansıdı?

Çin’deki bilgisayar oyunları oynayanlara göre istatistikler her zaman için çok büyük kitlelere ulaşılarak yapılmaktadır. Dünyanın diğer ülkelerine kıyasla Çin inanılmaz rakamlara sahip. Tüm bunlar bir araya getirdiğinizde yine bir numara ortaya çıkacaktır.

  • Diğer ülkelerin bilgisayar oyunlarında elde ettiği gelir, Çin’in kazandığının %60’ını oluşturdu.
  • Çin e-spor alanında mükemmel işler çıkarmaya devam ediyor. 130.000 sayısı kadar oyun üretim merkezi bulunmaktadır.
  • Çin’in sadece e-spor alanında 2018 yılında elde ettiği gelir 6,3 milyar dolardır. 2019 yılının sonuna gelindiğinde bu sayı 9.3 sayısına ulaşması beklenmektedir.

Okumakta olduğunuz bilgiler tamamen güncel ve orijinaldir. Çin’de bilgisayar oyunu oynayanlar her geçen gün yeniliklerle karşılaşmaya devam ediyorlar.