İnternetTeknoloji

Chrome Kullanıcıları Amaçlarına Kavuştular!

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Google, en çok tercih edilen uygulaması olan Chrome hakkında beğenilmeyenleri ortadan kaldırdı. Sunduğu yeni 74 güncellemeyle artık eskiden daha kaliteli hizmet vermekte.

Google Chrome son yıllarda oldukça tepki toplayan ve gittikçe şikayet alan bir platform haline geldi. Bunların başında sürekli olarak animasyonlu oynatımlar gelmektedir. sürekli olarak problem olarak bakılan bu uygulama hakkında şirket düğmeye bastı ve yakın zamanda 74 yeni güncelleme sundu. Güncellemeleri aktifleştirenler artık çok daha kullanışlı ve keyifli bir sisteme kavuşmuş oldular. Bilindiği gibi dünya üzerinde bilgisayar ve internet kullanıp Google sitesiyle işi olmayan yoktur. Bu kadar etki alanı geniş ve sürekli olarak kullanılmakta olan alanlar için yüksek dereceli tepki toplamak pek mantıklı bir seçim olmayacaktır.

Google Chrome Yeni Güncellemesinde Neler Vaat Ediyor?

Chrome için 2019 güncellemesi artık kullanıcılara resmen sunuldu. Bu uygulamadan önce siteye giriş yapanlar aşağı, yukarı hareket ettiklerinde animasyon efektli uygulamalardan son derece rahatsız olmuşlardı. Genel anlamda gelen tepkiler şirketi böyle bir yenilik sunmaya teşvik etti ve sistem artık çok daha kaliteli çalışmaya başladı.

Diğer başlıca yenilikler arasında özel sınıf alanları olarak bilinen private class field sistemi gelmekte. Bu sayede hem tüm güncellemeler daha seri ve hızlı, aynı zamanda alan oluşturmak için daha pratik bir hal aldı.

Chrome Güncellemeleri Hangi İşletim Sitemlerine Hitap Ediyor?

Chrome için yapılan güncellemenin uygun olduğu işletim sistemleri hepsini kapsamaktadır. Linux ve Mac’ler için hiç umut yok gibi dursa da çoktan kullanılmaya başlandı bile. Android ve İOS’lar la aynı tarihlerde aktif edilebilir durumda sunuldu. Sürekli şikayet toplamayı ciddiye alan şirket, artık biraz daha fazla zaman kazanarak sunduğu yeniliklere devam edecektir. CSS geçişlerinin de dahil edilmesi tüm düşünceleri olumlu yönde ilerletmek için yeterli oldu.

Şu an için konuşulan tüm yorumlar pozitif olarak gözükmektedir. Uzun zamandır oldukça kaliteli işler sunarken, bir anda işlerin ters gitmesi mecbur olarak yenilenme hareketini başlattı. Google Chrome her zaman olduğu gibi kayıp vermeden güç tavrını sürdürmeye devam ediyor.