Teknoloji

CES 2019 teknoloji tutkunlarına neler sunmayı hedefliyor?

CES 2019 teknoloji fuarından beklenilen manzara
Dünya’nın en büyük teknoloji fuarlarından birinde görmeyi beklediğimiz en beklenilenler listesinde katlanabilir teknoloji ve 4K uyumlu parçalar dikkat çekmekte.

Geçen sene başka neler olmuştu hatırlayabilecek miyiz?

Geçen Ocak ayında gördüğümüz CES 2018’de oldukça fazla sayıda yeniliğe şahit olmuştuk. Samsung’un 146 inç modüler MicroLED TV’sinden, LG’nin 65 inç OLED TV sine ve Huawei Mate 10 Pro’ ya kadar sayamadığımız kadar çok teknolojik cihaz.

Dünyanın en büyük teknoloji buluşmalarından görülen CES 2019’da daha da büyük olmaya hazırlanıyor.

7 Ocak açılış gününe kadar bekleyemeyecek kadar heyecanlıyız.

Okumaya devam edin! CES 2019’la ilgili tüm detayları, tahminleri ve önerileri tek tek sıralayacağız.
Önce 2018’i tekrar hatırlayalım.

CES 2019’un analizi

CES 2019 sadece birkaç gün içinde başlayacak ve şimdiden teknoloji dünyasında olay yaratacak projeleri kapsadığı biliniyor. Dünyanın en iyi elektronik şirketlerinden bazıları, şovlarını gizlemek için sürprizleri korumaya önem vermiş olsalar da, LG, Samsung ve diğer firmalardan gelen ve bombardıman etkisi yaratacak duyumlar almaktayız.

O gün beklediğimiz olası şeyler, mutlak tanıtılacak teknolojiler ve ardından ürün incelemecilerinin çoğu ürünü ilk olarak tanıtabilmek için birbirleriyle yapacakları heyecanlı ürün yakalama yarışları.

Aslında bu yıl aradığımız, hayatımızı kolaylaştıracak ve günlük işlerimize yardımcı olacak alıcı donanımlı cihazlardır. Bir sonraki sırada gelişmiş ses sitemlerinin gelmesinin yanı sıra 8K ve 5G uyumlu TV’lerin, akıllı telefonların ve tabletlerin kendilerine has özellikleriyle sunulması da kaçınılmaz olacaktır.

CES 2019 ne zaman başlayacak?

2019 Uluslararası CES,7 Ocak Salı günü başlayacak ve 11 Ocak Cuma günü sona erecek.

1967’den beri aralıksız olarak gerçekleşiyor ve 2.000’den fazla teknoloji şirketini temsil eden bir ticaret kuruluşu olan Tüketici Teknolojileri Birliği (CTA) tarafından düzenleniyor.

Dünya medyasından çok ilgi görmesine rağmen, tüketicilerin en son teknolojiyi tamamen görebileceği bir organizasyon değil. Her yıl düzenlenen Berlin’deki IFA fuarının aksine, CES ‘i cazip bulan kitle elektronik ticaretçileri, gazeteciler, blogcular ve çok sayıda içerik üreticisi.

CES’in tanıtım alanı tam olarak ne kadar büyük?

Çok büyük. İlk kez gidecekseniz, önceki haftalarda 8 km yürüyüşe çıkmanızı tavsiye etmekteyiz.

Net alan olarak 2,75 milyon metrekare sergi alanı var. On bir ana mekân olarak ayrılmakta ve 24 ürün kategorisi bulundurmaktadır. Bazı firmaların stantları geniş ve karmaşıkken, diğer küçük şirketler 25 pazardan birinde bir masa tutarlar.

CES’i, 155 ülkeden yaklaşık 180.000 kişiyi ve 4.500 katılımcı şirketi ayrıca 6.500 medya kuruluşunu da bir araya getirmekte. Yani Apple hariç kimi ararsanız orada olacak!

CES 2019 nerede gerçekleşecek?

1978’den beri CES Las Vegas’ta düzenlenmektedir.

CES detaylı sunum tarihleri

LG Electronics firması sunumunu, 7 Ocak Pazartesi günü Türkiye saatiyle 19.00’da

Qualcomm firması sunumunu, 7 Ocak Pazartesi günü Türkiye saatiyle 23.00’da

Samsung firması sunumunu, 8 Ocak Pazartesi günü Türkiye saatiyle 01.00’da

Verizon firması sunumunu 8 Ocak Salı günü Türkiye saatiyle 03.00’da

Sony firması sunumunu 8 Ocak Pazartesi günü Türkiye saatiyle 04.00’ da yapacaktır.
cesteknoloji

ces