GenelİnternetWebmaster

Anasayfanız Sitenizin Kapısıdır

Web Sitenizin Anasayfası Nasıl Olmalı?

Açılış sayfanızın, optimizasyon aşamasına geçmeden önce, ne olduğuna kısaca değineceğiz.

Anasayfa Nedir?

Anasayfa, kullanıcıların arama motoru sonuçlarına, herhangi bir reklama ya da afişe tıklamaları sonucunda karşılarına çıkan ilk web sayfasıdır. Buna kısaca Anasayfa denilmektedir.

Anasayfa Optimizasyonu Nasıl Olur?

Anasayfa optimizasyonu, istenilen sonuçları elde edebilmek için belirli web sayfası öğeleri kullanarak tasarlanma ve geliştirme sürecidir. Bu kısım çok önemlidir, çünkü bir nevi web sitenizin kapısı görevindedir. Bazı durumlarda, açılış sayfaları tasarlanırken asıl amaç olarak dönüş almak amaçlanmaktadır. Genellikle işletme odaklı sayfalarda sıklıkla görülmektedir.

Anasayfa Optimizasyonu Neden Gereklidir?

Bir anasayfa optimize etmek, söz konusu olan sayfaya erişim sağlayan ziyaretçilerden en iyi geri dönüş oranını sağlayabilmektir.

Daha İyi Dönüşüm için Anasayfa Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Aşağıda önereceğimiz kriterlere uyarak hem sayfa hitlerinizi arttırabilir hem de daha fazla işlem hacmine sahip olabilirsiniz.

 

  • Arayüzünüz olabildiğince sade ve basit olmalıdır.
  • Sayfa yüklenme sürelerini sıkıştırma işlemi yaparak kısaltmanız gerekmektedir.
  • Ana maddeler asla alt başlıklarda verilmemelidir.
  • Sitenize üyelik kabul edecekseniz asla gereksiz bilgileri sormayınız. Bu ziyaretçileri oldukça bunaltan durumdur. Üyelik panellerinizde dahil basit adımlardan bu işlemi sunarak, sadakat sahibi bir kitleye sahip olabilirsiniz.
  • Sık sık kampanyalar güncelleyin bu sayede müşterileriniz tekliflerinizin son halini görmek için sık sık ziyaret edeceklerdir.
  • Müşteri listenizi referans olarak paylaşın. Bu sayede ziyaretçileriniz sayfanıza ve size daha fazla güvenecektir.
  • İçeriğin kaliteli olması illaki SEO açısından önemlidir ancak genelde kullanıcılar uzun yazıları okumaz ve çabuk bunalırlar. Yani onlara anlatmanız gereken bir hizmet olsa dahi sıkmadan basit ifadelerle sununuz.
  • 2019 Mobil cihazların yılı olabilecek diyebiliriz. Çünkü mobil cihazlardan internete erişim oranı neredeyse diğer platformları geçmek üzere. Hatta Türkiye’de mobil kullanıcılar daha fazla konuma gelmişlerdir. Bu yüzden sitelerinizin bu platformda hatasız olarak çalışması kalıcılığınızı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Hala kafanızda canlandıramadığınızı düşünerek sizlere webmasterforum olarak ideal bir sayfa sunduk. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.