GüncelHaberlerTeknoloji

Amerika Artık Çıplak Gösteren Kameraları Kullanmaya Başlıyor!

Amerika son zamanlarda kulaktan kulağa dolaşan haberlerin doğru olduğunu resmen açıkladı. Başta havalimanları ve insanların en yoğun oldukları noktalarda kullanılacak olan kameralar yeni nesil röntgen cihazı gibi duruyor.

Amerika havaalanların kullanılacak olan x-ışını kameralar artık devreye girmeye hazır. Yapılacak olan düzenlemeler neticesinde oldukça etkili ve sorunları ortadan kaldıran bir profil çizmesi hedefleniyor. Son yıllarda en çok yaşanılan bireysel silahlanma ve patlamalara sahne olan Amerika için işler hiç iyi gitmiyor. Düzenlemelerin neticesinde ülke geleceği için geliştirilen sistemlerin artık birçok konu ve problemin önüne geçmesi planlanmaktadır. Bütün bunlar aynı zamanda olası saldırılar ve saldırı yapılması halinde tartışmasız olarak kim tarafından yapıldığının anlaşılması için tasarlanıyor.

Amerika’da Devreye Sokulan X-Işın Kameraları Ne Amaçla Üretilmektedir?

Amerika’daki insanları şeffaf gösteren teknoloji tam olarak devreye girmiş durumda. Olası gerçekleşecek her türlü saldırı için yapılacak olan çalışmalar her alada ilerletilmekte. Sokaklar için artan polis görevlileri kadar başta havalimanları olmak üzere her bir taraftan önlemler artırılmış durumda. Sadece bireysel silahlanma değil aynı zamanda kullanılmakta olan patlayıcı ve uyuşturucu ticaretine de büyük sekte vurulması planlanmaktadır.  Her girişim adına milyonlarca lira harcanırken bu yeni teknolojinin diğer ülkelere hızlı bir şekilde örnek olması bekleniyor. Bakıldığı zaman yalnızca Amerika Birleşik Devletleri değiş dünya geneline sarkan terör olayları ve önlenmesi gereken birçok eylem bulunmaktadır.

Sivil Örgütlerinin Tepkisi Nasıl Olmaktadır?

Sivil toplum örgütlerinin x-ışınları kameralarına olan tepkileri günden güne çığ gibi büyümeye devam ediyor. Ne kadar ciddi mesajlar ve durumun hassasiyeti dile getirilse de artık tam olarak bilinmesi gereken temel kavramların başında A.B.D hükümeti için hiçbir şeyin değişmediği gerçeğidir. Üstelik gösterilmekte olan çalışmalar genel anlamda ne kadar etkili olabildiklerini kanıtlamak adına daha hızlı şekilde yayılım göstermekte.

Aynı zamanda bu görüntülerin istendiği gibi aktarım yapılmasında, kağıda basılmasında ve dağıtılmasında hiçbir engel bulunmayacak. Yetkili kişilerin istedikleri dakika elde edebileceği bu bilgiler aynı zamanda dijital ortamlar dahil her yerde saklanabilecek. Amerika havaalanlarında kullanılacak olan x-ışını kameralar bir kesim tarafından son derece sıkıntılı bulunurken bir taraftan etkili bulunuyor.