Webmaster forumu ve hosting firmaları hakkındaki fikirlerim

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Tepki
62
Webmaster forumu ve hosting firmaları hakkındaki fikirlerim
Başlıkta belirttiğim gibi bu makalede webmaster forumları ve web hosting firmaları hakkında fikirlerimi yazmak istiyorum.
Öncelikle her bir sitenin en önemli materyali ve dünya’ya açık şekilde yaymak için aracılık yapan hostingler hakkında fikirlerimizi sizlere sunacağım.
Herkes bilir ki bir webhosting olmadan bir websitesi açamayız. Tabi bu arada hostingimizi iyi seçmeliyiz ki sitemizi hızlı ve verimli kullanalım. Bazı arkadaşlarım hosting alıyor ama hiçbir özelliğe bakmadan bu çok yanlış bir başlangıç olur. Çünkü websitemizin bir süre sonra trafik, data boyutu vb. özellikleri tükenip veya bittiğini görürüz. Bitince zaten sitemiz kapanıp pasif hale gelecektir. Bunun yanında hostingler yıllık alındığından ne bırakılabiliryor ne de yükseltebiliyoruz. Bunun çözümü çok kolaydır arkadaşlar sizlere reselleri öneriyorum. Çünkü resellerin özellikleri daha fazladır. Reseller aylık olarak satıldığından; yetmediği zaman yükseltme imkanımız vardır.
Hosting firmaları hakkında konuşmak gerekirse sizlere önerim ilk önce firmanın kuruluşu, gelişimi, müşteri memnuniyetini, desteklerini vb. konular hakkında biraz bilgi edinin. Tabi bunların yayında hosting fiyatlarınada bakın zaten düzenli bir araştırma yapıyorsanız fiyat aralığını öğrenmiş olur ve nerenin ucuz nerenin pahalı olduğunu anlıyabilirsiniz.
Şimdi gelelim asıl konuşmak ve önerimi yapacağım konu olan webmaster forumları hakkında yazalım. İlk olarak webmaster benim görüşümce web ile ilgili tüm bilgileri bilmelidir. En azından webmaster forumlarını günlük olarak takip etmelidir. Son zamanlarda bir iki konu açıp veya site açınca ben uzman webmaster’ım kelimesini ağzına alan arkadaşlarım var. Tabi birde bunun üstüne vBulletin tabanlı (Çoğu MyBB; Bunun ücretsiz olduğundan) kurarak webmaster forumu kurdum veya webmaster forumuma senide bekliyordum kelimesini çok duyuyoruz. Böyle yapan arkadaşıma sen kaç yıldır webmaster konusu okuyup veya yararlı bir konu açıyorsun? Benim çok yaralı konum var diyen arkadaşlar varsa; onlara da nereden alıntı yapıyorsun diye bir sorum olacaktır. En azından o arkdaşlara şu soruyu sormak istiyorum. Ortaya bir script veya site çıkartabilecek kadar uzmanlığın var mı?
Zaten çoğu forumların amacı web dünyasına yararlı bir bilgi vermek değilde; adsense, adhood vb. reklam platformlarından para kazanmak olmuştur. Tamam para kazanacaksın buna birşey demiyorum ama o paranında ben hakkını istiyorum.
Size önerim ilk olarak bir web dili öğrenip web dünyasına yararlı konular açabilecek kadar uzmanlaşın. Tabi bir forumu yönetmek zordur. Bunun için bir süre normal bir forum olabilir veya webmaster forumu olabilirde yönetimi öğrenmek amaçlı biraz sizde emek harcayın ve sizde yönetime girerek işlerin nasıl gittiğini anlayın. Zaten bunları yapabilen bir kişi bir forumu veya bir forumda yönetim üyesidir.
Bu yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Beni dinlediğiniz için TEŞEKKÜR EDERİM.

Son düzenleme:

3PsYcho

Eski üye
Tepki
10
bende öyle düşünüyorm .d

Üst Alt