Sitem Neden Arama Motorlarında Düşüyor ?

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Tepki
62
Sitem Neden Arama Motorlarında Düşüyor ?
Arkadaşlar bu sorunun cevabını bilgim dahilinde sizlerle paylaşacağım. Yeni bir siteden başlayalım, Yeni açılan bir site yeni doğan bir bebek gibidir. Üstüne üşürsün her gün konu girerek güncel tutarsın bu konular ise özgün olur. Sonra sosyal medya da aktif olursun vesaire.. Siten arama motorları tarafından çok sevilir, Çok beğenilir, Çok ziyaret edilir.

Sonra Bir bebek küçükken tatlı olur ama sonralarında nedense artık o kadar çok sevilmez.. Kendini sevdirmezse kimse sevmez değil mi öyle düşünün.. Şimdi o siteye de bir takım çalışmalar yapıyorsunuz. Çalışmalar son surat devam ediyor arama motorları artık girişlerini, içeride kalan kullanıcı zamanını hesaplıyor sonra her geçen gün seni yükseltiyor.

Sonra o çalışmaları kesiyorsunuz.. Kötü sonuçlar meydana gelmeye başlıyor, düşüş gösteriyor siteniz sonra bir şeyler yapmak istiyorsunuz o çalışmaları tekrar sürdürmeye çalışıyorsunuz. Size bir örnek daha daha yeni Şoförlük öğrenen birini düşünün : ) Manuel vites de 1. vites de bir gaz bir fren yaparsa nasıl olur ? İçin dışına çıkar dimi işte bu da öyledir. Bir çalışmayı başlattığın zaman tam anlamı ile oturmadıkça kesinlikle kesmeyeceksin. Sonuçları kötü olabilir.

Birde şu var. Diyorsunuz ki ben çalışmalarımı ilk günden bu güne kadar hep aynı yaptım hiç ara vermedim ama yine düşüş görüyorum diyorsanız onun da kendime göre bir açıklaması var. Toplist sitelerini bilirsiniz. : ) İşte bu siteler ile bir yerlere gelmek isteyen o arkadaşlar sayesinde düşüş görüyorsunuz aslında düşüş denilmez siz yerinde ve aynı kalite de siniz.  Onlar rekabet içerisinde Bakın en kısasından bir örnek vereyim sizlere, forum yazdığınız zaman arama motorlarına karışınıza çıkan sonuç bellidir. O sonuçlara bakıldığı zaman Sitenin Footer yani altı kısmı Tolist siteleri, Logoları ile doludur. Onlar yarınını düşünmeyen gelecek de bir gayesi olmayan kişilerdir. Eğer bir emek yoksa ortada o site er yada geç hak ettiği yerde bulunacaktır. Yani Ban yiyerek kaybolup gitmesi..

Siz Çalışmalarınızı kesmeden devam edin, Güncel tutun sitenizi konularınızı yazarken sayfada aynı kelimelerde başlıklar olmasın, Başlıkları büyük harflerle yazmayın. Konunuzu en az 300 kelime olmasına dikkat edin.. Hem güncel tuttuğunuz için Alexa değerleriniz iyi konuma gelecektir. Hemde Arama motorları tarafından emek verilen, Popüler, gözde, sevilen ve çalışkan bir site unvanı alacaksınız.

Üst Alt